Emzirme Ürünleri

İdeal Bir Elektrikli Göğüs Pompası Emzirme Sürecine Nasıl Destek Olur?

Göğüs Pompası Blog

İdeal Bir Elektrikli Göğüs Pompası Emzirme Sürecine Nasıl Destek Olur?

Bebekler özellikle yenidoğan döneminde, daha sık aralıklarla anne sütüne ihtiyaç duyuyor. Her an bebeğinin yanında bulunamayan, sütü kolay gelmeyen, bebeği memeyi reddeden ya da çalışma hayatında olan anneler ise sütünü saklamak veya artırmak, süt kanallarını rahatlatmak ve bebeğin daha kolay emebilmesi için meme uçlarını belirginleştirmek amacıyla elektrikli göğüs pompalarının desteğine başvuruyor.

Anne sütü bir bebek için en önemli besin kaynağı. Ancak son derece hassas olan emzirme sürecinde, bebeğin acıktığı saatler anneler için her zaman uygun saatler olmayabiliyor. Bu durumda emzirme, yorucu ve hatta yönetilemez hale gelebiliyor. Sütün gelmediği ya da annenin bebeğinin yanında olamadığı anlarda, bebeğin beslenmeye devam edebilmesi gerekiyor. Emzirme döneminde elektrikli göğüs pompalarından yararlanılması, sürecin çok daha sağlıklı ve rahat geçirilmesinde faydalı oluyor.

Anne Sütü, Anne ve Bebek Arasındaki Bağı Kuvvetlendiriyor

Anne sütünün, anne ve bebek arasında oluşan bağı kuvvetlendirmekle birlikte, bebeklerin psikolojik ve fizyolojik gelişimi için son derece önemli bir yere sahip.  Emzirme sürecinde anne ve bebeğin temas içinde olması duygusal bir bağ oluşturarak bebeğin anneye olan güven duygusunu pekiştiriyor. Yine bebek için gerekli vitamin ve minerallerden oluşan anne sütü, bebeği her türlü enfeksiyonlara karşı koruyor ve bağışıklığının güçlenmesine yardımcı oluyor.

Aynı şekilde bebeğini düzenli olarak emzirebilen annelerin de fiziksel sağlığının, uyku düzeninin ve genel psikolojik durumunun çok daha pozitif yönde ilerlediği biliniyor. Anne sütünün önemini bilen ve bebeğini emzirmek isteyen annelerde, sütünün yetersiz olması, bebeğin memeyi reddetmesi veya çevre baskısı sonucu oluşan bazı kaygılar görülebiliyor. Ancak unutulmamalıdır ki annenin sakin, sabırlı ve mutlu olması, bebeğini en iyi şekilde emzirebilmesi ve bebeği ile sağlıklı bir etkileşimde kalabilmesi için çok önemli. Emzirme döneminde bazı fonksiyonel ürünlerden yararlanılması, gerekli durumlarda bir emzirme danışmanına başvurulması sürecin çok daha sağlıklı ve rahat geçirilmesinde faydalı olacaktır

Her an bebeğinin yanında bulunamayan, sütü kolay gelmeyen, bebeği memeyi reddeden ya da çalışma hayatında olan anneler; sütünü saklamak veya artırmak, süt kanallarını rahatlatmak ve bebeğin daha kolay emebilmesi için meme uçlarını belirginleştirmek amacıyla göğüs pompalarının desteğine başvuruyor.

Neden Elektrikli Göğüs Pompası Tercih Edilmeli? 

Göğüs pompası seçimi, annenin kullanımına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebiliyor. Günümüzde manuel ve elektrikli göğüs pompaları emzirme süreci için tercih ediliyor. Ancak manuel pompaların fiziksel çaba gerektirmesi, her iki göğüs için ayrı ayrı harcanan fazladan vakit ve bu yüzden artan stres seviyesi, anneleri daha fonksiyonel ve konforlu olan elektrikli göğüs pompalarına yöneltiyor.

Sağım anında annelerin sadece arkasına yaslanıp rahatça sütünün sağılmasına odaklanmasının, yeterince süt sağabilmek için dingin ve huzurlu olması büyük önem taşıyor. Aynı anda çift taraflı, doğal ve maksimum rahatlıkta sağım yapabilen elektrikli göğüs pompaları, bu süreci anneler için son derece kolay ve huzurlu kılıyor. Göğüs pompasını seçerken, bebeğin emiş stiline ve gücüne en çok benzeyen vakum özelliğine dikkat edilmesi gerekiyor. Ultra sessiz çalışabilen elektrikli göğüs pompaları, süt sağım işlemini annenin ve bebeğin keyfini bozmadan ve yormadan gerçekleştirmeyi hedefliyor. Aynı anda sağım imkânı sağlayan çiftli elektrikli göğüs pompaları sayesinde zamandan kazanan anneler, bebeklerine ve diğer işlerine daha fazla vakit ayırabiliyor.

Gıda Teması Sağlayan Göğüs Pompaları BPA Free Malzemeden Üretilmeli!

Göğüs pompaları anne sütüyle temas edeceğinden, plastiğinde kullanılan bileşenler konusunda dikkatli olunması gerekiyor. Uzmanların zararı konusunda hemfikir olduğu BPA, kaçınılması gereken bir kimyasal bileşendir. Bisfenal A olarak bilinen BPA, plastikleri sertleştirmek, bakterileri yiyeceklerden uzak tutmak veya pas oluşumunu önlemek için kullanılan bir kimyasaldır. BPA’nın potansiyel tehlikeleri fark edildikten sonra, dünya genelinde, özellikle çocuklarla bağlantılı ürünlerde yasaklanmıştır. Bu yüzden, göğüs pompası seçiminde ürün ambalajı üzerinde mutlaka BPA Free malzeme ile üretildiğine dair ibarenin var olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
This site is registered on wpml.org as a development site.